חפש
 

 More From Region

 

גני חיות בישראל

תוכן בדף:

ביקור בגן חיות הוא רעיון מעולה, בייחוד למשפחות הרוצות לכלול בביקורן אתרים מתאימים לילדים ולאפשר להם לשחרר קצת קיטור. תוכלו לתכנן ביקור בכל אחד מגני החיות העיקריים בישראל, ביקור שתוכלו לשלב ללא קושי ברשימת האטרקציות האחרות שתרצו לראות בחיפה, באזור תל אביב ובירושלים.

 

בלב אזור מרכז הכרמל שבראש הר הכרמל בחיפה, ממש מול בתי המלון המשקיפים על מפרץ חיפה, נמצא גן האם המקסים. גן האם הוא מקום משכנו של גן החיות החינוכי של חיפה המשתרע על שטח של 30 דונם. כשתלכו במעלה (ובמורד) השבילים המוצלים תפגשו כ-350 בעלי חיים מ-100 מינים שונים, ומדי פעם אפילו ייגלה לעיניכם נוף הים התיכון. תמצאו שם את כל בעלי החיים המוכרים לכם מגני חיות אחרים: קופים, טיגריס, אריות ועוד רבים, וגם מינים נדירים מישראל ומכל העולם, כולל אוסף מרשים של נחשים בביתן הזוחלים הממוזג. אטרקציות מיוחדות בגן הן פינת הליטוף ותצוגת הציפורים שהמבקרים עושים את דרכם בתוכה.

 

רוב הישראלים מכירים את המרכז הזואולוגי של תל אביב בשם "הספארי" – והסיבה לכך תתברר לכם כשתיסעו – במכוניתכם או באוטובוס – בשטח המרכז המשתרע על 1,000 דונם. כשתראו אחדים מבעלי החיים הנמצאים באוסף בעלי החיים הגדול ביותר במזרח התיכון לא תוכלו להאמין שהעיר הסואנת תל אביב נמצאת במרחק כמה דקות נסיעה. תראו שם זברות וצבאים מתחת לעצים, היפופוטמים מצננים את גופם באגם הקטן, קרנפים, ג'ירפות, יענים ולהקת האריות של הספארי – וזו רק רשימה חלקית. תוכלו גם לצאת מהרכב ולהתאוורר בגן החיות הרגיל, הנמצא בלב הספארי, שם נמצאים בין היתר פרימטים, שהסיפורים על מערכות היחסים המורכבות ביניהם עושים לעתים כותרות.

 

במחצית הדרך בין תל אביב לירושלים, נמצא יער בן שמן, המשופע באזורים לפיקניקים, במתקני משחקים ובשבילים לטיולים רגליים. ביער שוכן גם פארק הקופים. לאורך השביל שאורכו כ-1,200 מטרים תוכלו להתוודע למגוון של קופים, ביניהם סימירים, מרמוסטים בעלי טפרים, בבונים וגורילות. אזור לפעילויות שונות – לבני אדם – כולל קיר טיפוס, גשר חבלי ומתקני משחקים.

 

במהלך שהותכם בירושלים עליכם לבקר כמובן בגן החיות התנ"כי ע"ש משפחת טיש. הגן אכן נאמן לשמו. ליד כל אחת מתצוגות בעלי החיים המקראיים מוצבים שלטים עם פסוקים מהתנ"ך, וגם לאורך גשר העץ המשקיף על ארץ חיות התנ"ך ובתצוגת העופות הדורסים שהמבקרים עוברים בתוכה. בין האטרקציות האחרות יש פילים, אזור אוסטרלי ובריכת פלמינגו. המבקרים יכולים להתרשם ממראה גן החיות המשתרע על כ-245 ק"מ בנסיעה ברכבת הגן ובמרכז המבקרים "תיבת נוח", הבנוי בצורת כלי השיט המקראי של שומר גן החיות הראשון בתנ"ך. תחנת הרכבת של ירושלים קרובה לגן החיות. נסיעה ברכבת לתל אביב או ממנה עשויה להיות תוספת מעניינת לביקור בירושלים.

 

www.tour-haifa.co.il

www.safari.co.il

www.monkeypark.co.il

www.jerusalemzoo.org.il 

 Sites & Attractions

 
אתר מרחצאות ובו חמישה מעיינות תרמו-מינרליים. לילדים יש בריכה מחוממת ומתקני שעשועים. במק...
פארק גדול המציג מודלים מוקטנים של אתרים בארץ מהעבר הרחוק ועד ימינו, בקנה מידה של 25:1. ...
קברו של שמואל הנביא נמצא באתר השוכן על הר גבוה שמשקיף אל המרחב המשתרע מהים ועד לגלעד ומ...
מוזיאון המספר על מאורעות גוש עציון, שארבעת יישוביו, הממוקמים על קו חברון-ירושלים, נפגעו...
מלאכת ויטראז' המורכבת מחלקיקי זכוכיות צבעוניות. החלונות נוצרו בידי הצייר היהודי מארק שא...
מתחם הכולל מגוון בתי גידול המשמשים מוקד משיכה לאלפי ציפורים ו"תחנת תדלוק" במס...
 

 Accommodations

 
מיד בכניסה לאתר עץ גדול, משמאל מטע בננות צפוף עלים. שביל קטן מפלח את המטע ומוביל לבקתת ...
במלון חדרים זוגיים, משפחתיים וסוויטות קאריביות. חדר האוכל נמצא בבניין מפרץ הפיראטים, שב...
​בלב מטע אבוקדו נחבאות להן שתי בקתות עץ מושקעות. מבודדות ומפנקות, מופרדות לגמרי, עם פרט...
מלון שערי ירושלים ממוקם בכניסה לעיר ירושלים, ובמרחק הליכה לאתרי התיירות המרכזיים במערב ...
כתבות